Kategorie
Blog

Podnośnik dla niepełnosprawnych – jaki sprzęt będzie najlepszy?

Osoby niepełnosprawne wymagają szczególnej opieki – nie tylko w szpitalach czy klinikach, ale także (a może przede wszystkim) w domu, w którym spędzają najwięcej czasu. Nieocenioną pomoc w tej opiece mogą dawać opiekunom różnego rodzaju sprzęty takie, jak specjalne siedziska, chusty do podnośnika czy nawet sam podnośnik rehabilitacyjny sterowany za pomocą pilota. Takie sprzęty pomagają przenoszenie chorego, ułatwiają jego codzienne życie i sprawiają, że wykonywanie koło niego obowiązków związanych z codzienną pielęgnacją jest łatwiejsze. Jak jednak i gdzie można znaleźć sprzęty dla niepełnosprawnych osób, które spełnią ich potrzeby?

glowne kamizelka uniwersalna bez podparcia glowy

1. Sprzęty dla niepełnosprawnych – co się przydaje do przenoszenia pacjenta? 

2. Dlaczego warto inwestować w dobrej jakości sprzęty dla niepełnosprawnych?

3. Podnośniki pacjenta – kiedy taki sprzęt się przydaje?

4. Jak znaleźć odpowiednie nosidła do podnośnika jezdnego?

5. Podnośnik jezdny – nowy czy używany, który będzie lepszy?

6. Nosidło do podnośnika – na co zwrócić uwagę przy wyborze podnośników?

7. Gdzie znaleźć wózek bądź podnośnik dla osoby niepełnosprawnej?

Sprzęty dla niepełnosprawnych – co się przydaje do przenoszenia pacjenta? 

Jaki produkt przyda się podczas przenoszenia pacjenta niepełnosprawnego? Jakie urządzenie będzie wspomagało opiekuna w codziennych czynnościach? Najlepszy może okazać się specjalny podnośnik rehabilitacyjny, który pomaga w czynnościach transportowo-kąpielowych. Warto jednak wiedzieć, że do takiego podnośnika przydają się jeszcze inne sprzęty: chusty, kamizelki czy nosidła więcej tutaj. Oprócz podnośnika można także zapewnić osobie niepełnosprawnej wózek inwalidzki czy też specjalne łóżko. 

Dlaczego warto inwestować w dobrej jakości sprzęty dla niepełnosprawnych?

Ze względu na zużycie, sprzęty dla niepełnosprawnych powinny być wykonane solidnie, z dobrej jakości materiałów. Nie można oszczędzać na jakości, ponieważ to właśnie ona później przełoży się na długotrwałość użytkowania takiego sprzętu. Warto sprawdzić, jakie sprzęty są na rynku, jaki producent cieszy się największą renomą i jak duży jest udźwig danego podnośnika, wózka czy łóżka. Dzięki temu będziesz w stanie kupić sprzęt, który faktycznie będzie służył ci przez wiele lat i pozwoli na swobodniejsze funkcjonowanie z osobą niepełnosprawną. 

Podnośniki pacjenta – kiedy taki sprzęt się przydaje?

chusta do pionizacji pacjenta

Podnośnik rehabilitacyjny dla osoby niepełnosprawnej najczęściej przydaje się w dwóch przypadkach. Kiedy jest potrzeba przetransportowania takiej osoby z miejsca na miejsce, a także wtedy, gdy nadchodzi czas kąpieli. Za pomocą podnośnika jesteś w stanie przenieść osobę niepełnosprawną w dowolne miejsce. Jest to więc poszerzenie możliwości codziennego życia. Szczególnie dla osób, które nie są już w stanie samodzielnie się poruszać. 

Jak znaleźć odpowiednie nosidła do podnośnika jezdnego?

Jednak, żeby podnośnik jezdny mógł sprawnie funkcjonować to, jak już zostało wspomniane, potrzeba jeszcze kilku dodatkowych elementów, takich jak odpowiednie nosidła, siedziska czy chusty. Jak wybrać taką chustę, aby spełniała ona wszystkie wymagania? Na pewno istotne jest to, aby osoba niepełnosprawna się w niej zmieściła. Ważne jest to, aby istniała możliwość regulacji różnych obwodów, lub aby chusta występowała w różnych rozmiarach. Tak aby pasowała na osobę w każdym momencie jej życia. 

Podnośnik jezdny – nowy czy używany, który będzie lepszy?

Podnośniki jezdne to sprzęty, które nie należą do najtańszych. Owszem, można skorzystać ze specjalnych dofinansowań do tego rodzaju sprzętu, jednak nadal nie zmienia to faktu, że jego cena może przyprawić o zawrót głowy. Czy warto kupować nowe podnośniki, czy może lepszym rozwiązaniem będzie kupno używanego? Tutaj warto się zastanowić nad opcją, która będzie bezpieczniejsza: kupując sprzęt nowy, masz pewność, że obowiązuje go gwarancja, że nie jest popsuty i zużyty. W przypadku sprzętu używanego nie masz tej pewności a i często sama gwarancja już nie obowiązuje. 

Nosidło do podnośnika – na co zwrócić uwagę przy wyborze podnośników?

Jak wybrać sprzęt, który będzie pomagał osobie niepełnosprawnej w codziennych czynnościach i w przemieszczaniu jej z miejsca na miejsce? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Na pewno istotne jest to, w jaki sposób dany sprzęt jest obsługiwany – ręcznie czy może z pomocą pilota. Kolejną kwestią jest to, czy można go w jakiś sposób dostosowywać pod konkretną osobę, czy można zmieniać jego ustawienia, szerokość, wysokość? Czy jest przeznaczony dla dzieci czy też dla osób dorosłych?

Gdzie znaleźć wózek bądź podnośnik dla osoby niepełnosprawnej?

Gdzie można znaleźć dobrze wyposażone sklepy z produktami dla osób niepełnosprawnych i w chorobie? Gdzie znaleźć łóżka, podnośniki rehabilitacyjne a także chusty, nosidła i kamizelki do takich podnośników? Najlepiej wszystkiego szukać przez internet, chociażby na stronie prolifter.pl. Na stronie tej znajdziesz najróżniejszego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny, który pozwala otoczyć opieką nie tylko osoby niepełnosprawne, ale także chore czy po prostu stare.