Kategorie
Zdrowie i Uroda

Co warto wiedzieć o mikropigmentacji?

Problem łysienia dotyka wielu osób i może być bardzo bolesny. Na szczęście współczesne zabiegi pozwalają na ukrycie drobnych niedoskonałości, a w rezultacie – poprawę własnego samopoczucia i podniesienie poczucia własnej wartości. Jednym z nich jest zabieg mikropigmentacji skóry głowy.

  1. Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?
  2. Jak przygotować się do zabiegu mikropigmentacja skóry głowy?
  3. Mikropigmentacja włosów – ile kosztuje zabieg mikropigmentacji i co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Na czym polega zabieg mikropigmentacji skóry głowy i kiedy się go wykonuje? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

gcbbcbffadeafffbcbaafcbebdcbecbbfbcaabceafabaaecacedbea jpg

Czym jest mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg, który wykonywany jest w przypadkach wypadania włosów, kiedy następuje nadmierne przerzedzenie włosów z powodów związanych ze zdrowiem (np. łysienie plackowate) lub kiedy pacjent czuje się niepewnie ze względu na łysienie związane z wiekiem. Jednocześnie warto zwrócić uwagę także na to, że zabieg ten wykonywany jest także w innych sytuacjach. Polega o na wprowadzeniu do skóry głowy pigmentu. Dzięki temu wygląda to, jakby pojawiło się znaczne zagęszczanie włosów. Efekty mikropigmentacji skóry głowy są widoczne natychmiast. Zabieg zagęszczania włosów przeznaczony jest zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Zazwyczaj jednak, aby uzyskać naturalną linię włosów i aby efekty zabiegu wyglądały jak prawdziwe włosy konieczne jest kilkukrotne powtarzanie sesji.

Jak przygotować się do zabiegu mikropigmentacji skóry głowy?

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu można mieć pewność, że efekty wykonania zabiegu mikropigmentacji będą jak najbardziej korzystne dla pacjenta. Przede wszystkim, zaleca się ogolenie skóry głowy i to w taki sposób, aby odrost podczas wykonywania mikropigmentacji odrost był minimalny. Bardzo ważne jest także, aby nie stosować przed zabiegiem środków, które mogą powodować rozrzedzanie krwi. Zaliczają się do nich także różne tabletki przeciwbólowe. Niezwykle istotne może być także to, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości i obaw konsultować się z osobą kompetentną. Dzięki temu można będzie uniknąć zbędnego stresu i zdenerwowania. Jeżeli jest się chorym na cukrzycę, hemofilię, arytmię serca czy inne schorzenia, konieczne jest uprzedzenie o tym lekarza i skonsultowanie się z nim.

Mikropigmentacja włosów – ile kosztuje zabieg mikropigmentacji i co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Zabieg mikropigmentacji na skórze głowy może być oferowany w różnych cenach, w zależności od wybranej kliniki i specjalisty. Różnią się one także w zależności od tego, jaki obszar skóry głowy będzie podlegał zabiegowi. Należy jednak spodziewać się kwoty kilkuset złotych za mikropigmentację niewielkich przestrzeni do nawet kilku tysięcy, jeżeli chodzi o całą głowę.